XVII Gminny Turniej Ekologiczny „Z naturą na Ty”

22 kwietnia miliony ludzi na całym świecie świętowało Dzień Ziemi promując postawy ekologiczne.

Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu czy wieku, dlatego też 23 kwietnia Dzień Ziemi obchodzili również uczniowie szkół podstawowych z Gminy Darłowo uczestnicząc w XVII Edycji Gminnego Turnieju Ekologicznego „Z naturą na Ty”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Kopnicy.

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VI szkół podstawowych, a głównym jego celem była edukacja przyrodniczo-ekologiczna oparta na wiedzy i umiejętnościach uczniów oraz motywowaniu ich do zachowań proekologicznych.

Turniej przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap miał charakter testu zamkniętego składającego się z 35 pytań i dotyczył ogólnych wiadomości z zakresu różnorodności świata przyrody i jego ochrony. Wszystkie drużyny na tym etapie poradziły sobie bardzo dobrze.

Część druga turnieju związana była z wykonaniem czterech zadań – trzech teoretycznych i jednego praktycznego:

– Karta pacjenta,
– Ślizgiem bliżej,
– Łamigłówka-krzyżówka ,
– Quiz wiedzy.

Uczestnicy dzielnie zmagali się z przygotowanymi zadaniami.

Nad przebiegiem turnieju czuwało powołane przez organizatora trzy osobowe jury w składzie: Pani Małgorzata Tousty, Pani Marta Żuchowska i Pani Damiana Boroń.

Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce Ekoludki SP Kopnica
II miejsce Ekoratownicy SP Dąbki
III miejsce Ekolożki SSP Jeżyczki
IV miejsce Ekowieśki SP Stary Jarosław
V miejsce Przyjaciele Ziemi SSP Słowino
VI miejsce Szalone kapibary SSP Dobiesław

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy dla szkół. Zespoły, które stanęły na podium otrzymały medale a laureat dodatkowo statuetkę. Fundatorem nagród była Gmina Darłowo.

Wszystkim uczestnikom, wyróżnionym i laureatom dziękujemy za udział, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Alicja Kozielec

GALERIA