XI Zlot Hufca ZHP Sławno

W dniach 08-09.06.2018 r. 50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska przebywała w Stanicy Harcerskiej „Leśna Polana” w Jarosławcu na XI Zlocie Hufca ZHP Sławno pn. “Wakacje z plecakiem”. Podsumowano na nim roczną pracę jednostek organizacyjnych Hufiec ZHP Sławno.
Podczas obrzędowego ogniska ogłoszono wyniki trwającego cały rok szkolny hufcowego turnieju drużyn. Cieszymy się bardzo, ponieważ nasza drużyna zdobyła w nim tytuł “Mistrza Turnieju Drużyn 2017/2018”.

Późnym wieczorem odbył się zwiad po okolicy, po którym nad brzegiem morza, zuchy złożyły Obietnicę Zucha, a harcerze Przyrzeczenie Harcerskie. Klaudio, Marysiu, Majko, Mikołaju, Zosiu – witamy Was wśród harcerskiej braci.

Drugi dzień zlotu przyniósł kolejne sukcesy. Tym razem w XXI Powiatowym Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej „Gama”:

I miejsce zdobyły zuchy w kategorii: zespół – gromady zuchowe;

I miejsce zajęła Rozalia Walasek w kategorii: solista drużyn starszoharcerskich.

Natomiast drużynowa phm. Anida Rydlichowska została uhonorowana Listem Gratulacyjnym na Stulecie Związku Harcerstwa Polskiego przez Komendantkę Chorągwi Zachodniopomorskiej, hm. Elizę Gilewską.
Gratulujemy!

Dalsza część dnia upłynęła na realizacji zajęć programowych: pokazy wojskowe, majsterka obozowa, podstawy samarytanki czyli pierwsza pomoc przedmedyczna, rozbijanie namiotów z pałatek oraz przemarsz do Jarosławca w celu wykonania wspólnego zdjęcia przy Pomniku Rybaka.

Wieczorem, tuż przed wyjazdem do domu, były jeszcze lody i zakupowe szaleństwo. Dziękujemy organizatorom. To był bardzo udany zlot.

phm. Anida Rydlichowska

GALERIA