Wyjazd do Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni

Dnia 09.02.2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami, p. R. Kosowskim, p. M. Grodzką, p. I. Drapińską- Walasek oraz p. A. Kozłowską, mieli przyjemność obejrzeć spektakl „Notre Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W musicalu ukazano poruszającą historię przepięknej, ale jakże nieszczęśliwej, Cyganki Esmeraldy oraz najsłynniejszego dzwonnika- Quasimodo.

Spektakl wywarł na widzach ogromne wrażenie, czego najlepszym dowodem były owacje na stojąco. Na taki odbiór dzieła zapewne wpłynęło to, że twórcy zadbali o precyzyjne dopracowanie każdego szczegółu. Świetna gra aktorska, przepiękna muzyka, brawurowe układy choreograficzne z udziałem akrobatów to niewątpliwie te elementy, które na długo pozostaną w pamięci. Wyjątkowa była również scenografia posiadająca stały element- olbrzymią ścianę wzorowaną na Katedrze Najświętszej Marii Panny w Paryżu. To właśnie po niej (ale także w jej wnętrzu) poruszali się aktorzy i tancerze, a w górnych partiach akrobaci wykonywali zjawiskowe figury. Uwagę widzów przykuły również inne elementy, czyli ruchome fragmenty budowli, olbrzymie dzwony, ściana więziennych krat i wielka klatka, w której przetrzymywano główną bohaterkę.

Uczestnicy wycieczki zgodnie przyznali, że spektakl ich oczarował, dlatego po przeanalizowaniu repertuaru zaplanowali kolejny wyjazd.

GALERIA