Stypendia rozdane!

20 czerwca 2017 r. w Starym Jarosławiu wójt Gminy Darłowo podsumował osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2016/2017. Wśród nagrodzonych znalazła się rekordowa liczba uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Kopnicy.

45 z nich otrzymało stypendia za wyniki w nauce oraz sukcesy w dziedzinie nauki, sportowe i artystyczne. Wielu z nich to multistypendyści, którzy pokonywali konkurencję na poziomie powiatu, województwa oraz kraju w wielu kategoriach. Nasi uczniowie byli laureatami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty, Olimpiady Ekonomicznej, Prawniczej, konkursów języka angielskiego czy teologicznych. Byli wśród nich także warcabiści, pływacy i siatkarze oraz laureaci konkursów poetyckich, piosenkarskich czy plastycznych. Trzy dziewczęta znalazły się również w pierwszej dziesiątce najlepszych zbieraczy makulatury.

Kolejny rok z rzędu stypendium za sukcesy artystyczne i sportowe otrzymała licząca 28 osób 50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. W. Sikorskiego. Składamy serdeczne gratulacje i podziękowania phm. Anidzie Rydlichowskiej, która od wielu lat z pasją i zaangażowaniem opiekuje się naszymi zuchami i harcerzami poświęcając mnóstwo czasu na wpojenie w młode umysły wspaniałych idei skautingu.

Miło nam również poinformować, że w wyniku całorocznych rozgrywek sportowych prowadzonych w wielu dyscyplinach I miejsce zajęli nasi sportowcy pod opieką p. Joanny Szlagowskiej i p. Artura Szarycza. Cieszy nas wspaniały puchar, a zwłaszcza czek na 2000 zł, który przeznaczymy na zakup sprzętu sportowego.

Ostatnią radosną nowiną było osiągnięcie Nikoli Fornal, która uzyskała w tym roku najlepszy wynik z egzaminu gimnazjalnego w całej gminie. Średnia 90% robi wrażenie, choć dla nas nie jest to aż taką niespodzianką.

Wróciliśmy zadowoleni, a przede wszystkim dumni. Brawo uczniowie, brawo nauczyciele i rodzice.

Rafał Kosowski