Spotkanie z Panią Barbarą Kosmowską

Dnia 11.04.2018 roku uczniowie kl. VII i II gimnazjum uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu, na które zostali zaproszeni do Biblioteki Miejskiej w Darłowie.

To właśnie tam odbyło się spotkanie z Panią Barbarą Kosmowską, znaną autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka za swą twórczość otrzymała wiele nagród m.in. w 2017 r. Żółtą Ciżemkę (wyróżnienie najpiękniejszej i najwartościowszej literatury dla młodszych czytelników), w 2015 r. statuetkę Guliwer w krainie liliputów – nagrodę przyznawaną za całokształt twórczości, a powieść Pozłacana rybka, lektura znana starszym uczniom, została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

W czasie spotkania Pani Barbara Kosmowska opowiedziała o swoim dzieciństwie, początkach kariery pisarskiej, pracy na uczelni wyższej. Prowadziła dialog ze słuchaczami i z wielką przyjemnością odpowiadała na ich pytania, które dotyczyły ulubionych pisarzy, źródeł inspiracji literackich czy zainteresowań. W swoich wypowiedziach, często nasyconych humorem i dystansem do świata, zachęcała uczniów do tego, by zechcieli sięgnąć po książki, bo dzięki nim mogą przeżyć niesamowite przygody. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy Pani Krystynie Krakowiak za zaproszenie na spotkanie z tak wyjątkową osobą.

Barbara Nalepa i Alina Kozłowska

GALERIA