Spotkanie z Janem Brzechwą

W piątek 27 kwietnia 2018r. uczennice z Koła Przyjaciół Książki ze Szkoły Podstawowej w Kopnicy zaprosiły do biblioteki dzieci z oddziałów przedszkolnych. Chciały, aby przedszkolaki poznały twórczość jednego z najbardziej znanych polskich pisarzy. Dzieci słuchały wierszy Jana Brzechwy. Dowiedziały się kim był, jaki wykonywał zawód, jak naprawdę się nazywał i dlaczego artyści często używają pseudonimów. Potem przedszkolaki obejrzały wystawkę książek napisanych przez pisarza. Na koniec czekała na nich niespodzianka. Każde dziecko, które tego dnia wypożyczyło książkę brało udział w loterii fantowej.

Mamy nadzieje, że spotkanie spodobało się i zachęciło do odwiedzania szkolnej biblioteki. Przedszkolaki są jej członkami już od początku roku. W ten sposób popularyzujemy wśród rodziców potrzebę głośnego czytania w domu. Wczesny kontakt z książką daje szansę, że dzieci polubią czytanie. A o to w całej Polsce od wielu lat zabiegamy.

Renata Nowicka

GALERIA