Spotkanie z funkcjonariuszem policji

 

Odpowiedzialność prawna nieletnich – pod takim hasłem dnia 19 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie uczniów kl. V ze specjalistą ds. nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie st. sierż. Agnieszką Łukaszek. Na początku zajęć pani policjantka wyjaśniła pojęcia związane z realizowaną tematyką, czyli nieletni, czyn karalny, demoralizacja. Następnie podała przykłady zachowań świadczących o niedostosowaniu społecznym. Zwróciła szczególną uwagę na realizację obowiązku szkolnego, przemoc fizyczną, słowną i psychiczną oraz zażywanie substancji psychoaktywnych. W czasie spotkania nie zabrakło również informacji dotyczących cyberprzemocy. Na zakończenie uczniowie dowiedzieli się, jakie środki może zastosować sąd rodzinny wobec nieletnich.

Spotkanie zostało zrealizowanie w ramach programu Zagrożenia to nie ściema.

GALERIA