Rajd rowerowy – Wicie 2015

W sobotni weekend – 19 września 2015r. uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Kopnicy razem z dyrekcją, nauczycielami i rodzicami wyruszyli na rajd rowerowy do miejscowości Wicie w ramach 22 edycji kampanii Sprzątanie Świata – Polska 2015 – pod hasłem  „Wyprawa – poprawa –  Szanuję, dbam bo kocham”.

Zaproszony był każdy!

Celem przedsięwzięcia było zachęcanie uczniów do aktywnego wypoczynku, ruchu na świeżym powietrzu i turystyki rowerowej blisko własnego miejsca zamieszkania w połączeniu ze szlachetnym działaniem ekologicznym – szacunkiem dla naszej planety i chęcią życia w czystym środowisku.

Grupa uczniów wraz z opiekunami spotkała się przed szkołą o godzinie 8:45. Warunki pogodowe zaskoczyły nas wszystkich. Wspaniała słoneczna pogoda sprawiły, że na starcie stanęło 27 uczestników i 8 opiekunów.

Trasa rajdu wiodła przez malownicze, mało uczęszczane przez samochody, drogi gminne i wał nadmorski. Dzięki czemu mieliśmy możliwość przejechania sporej ilości kilometrów w pięknej nadmorskiej scenerii.

Po przejechaniu kilku kilometrów było widać, kto ma najlepszą kondycję oraz kto najszybciej porusza się jednośladem. Podczas przejazdu całej grupie dopisywały znakomite nastroje, zwłaszcza podczas postojów.

Uczestnicy rajdu doświadczyli wielu przygód związanych z pokonaniem trasy np. jeden z uczestników stracił obydwie opony podczas przeprawy przez las, innej osobie posłuszeństwa odmówiła przerzutka rowerowa, którą po szybkiej akcji serwisowej udało się reanimować.

Po dojechaniu do Wicia, po krótkiej przerwie, zaopatrzeni w rękawiczki i worki ruszyliśmy w teren – sprzątać nadmorski odcinek lasu.

Zebrane śmieci zostały złożone w wyznaczonym przez GZUP miejscu i trafią na wysypisko odpadów komunalnych.

To jednak nie był koniec niespodzianek, na uczestników czekała jeszcze grillowana kiełbaska z bułeczką, a dodatkową atrakcją były racuchy i gofry przygotowane przez p. Karolinę Hamar.

Udział w Akcji Sprzątania Świata – 2015 udokumentowaliśmy licznymi zdjęciami.

Uczestnikom wyprawy gorąco dziękujemy za bezpieczne i radosne pokonanie naszej 26km trasy i zapraszamy na następny rajd.

Organizator – Alicja Kozielec

GALERIA