Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru – święto teatru i jego miłośników. Gdziekolwiek na Ziemi mieszkają ludzie, rodzi się tam niepowtarzalny Duch Teatru – te słowa Bretta sprawdziły się także w progach naszej szkoły.
W ramach obchodów święta uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w okolicznościowym apelu. Chłopcy z klasy siódmej: Aleksander Dogoda i Dominik Puzyniak, przedstawili prezentację multimedialną na temat teatru. Z przyjemnością przenieśliśmy się do czasów greckiego antyku, wspomnieliśmy twórczość Szekspira, Moliera czy Fredry.

Następnie uczniowie obejrzeli krótki film o niestereotypowych formach teatralnych z różnych stron świata. Uśmiechy wywołały spektakle teatrów ulicznych czy chińska opera.
Drugą część obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru stanowił szkolny etap konkursu recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”. Wiersze w swoich interpretacjach zaprezentowali uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy VII i gimnazjum. Młodzi recytatorzy w wykonanie utworów włożyli całe serce. Dobór repertuaru był bardzo zróżnicowany – od lekkich, pogodnych wierszyków po utwory bardzo poważne.
Jako reprezentanci naszej szkoły do etapu gminnego konkursu wybrani zostali: w kategorii „Ptaszków”: Kamila Broda (I miejsce) oraz Maria Zgagacz (II miejsce), a wśród „Ptaków”: Weronika Brzezina (I miejsce) i Julia Janicka (II miejsce). Wyróżnienia otrzymały także: Zofia Koman i Aleksandra Kosatka.

Kontakt z poezją jak zwykle okazał się nie tylko zmaganiem konkursowym, ale prawdziwą przyjemnością. Wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom, serdecznie gratulujemy.

Alina Kozłowska i Barbara Nalepa

GALERIA