Majówka w Kopnicy

Święta majowe to dobry moment, aby zastanowić się czym jest patriotyzm dla współczesnego młodego człowieka. Czy to puste słowa, czy jednak jakaś wartość, którą warto kreować w sobie. Dlatego w Szkole Podstawowej w Kopnicy zorganizowaliśmy patriotyczną majówkę dla wszystkich uczniów i pracowników. Dzień rozpoczęliśmy od wspólnego spotkania i przedstawienia programu. Zaśpiewaliśmy hymn narodowy, a następnie pan Tomasz Mielczarek – nasz szkolny psycholog – przypomniał czym jest patriotyzm i jak odbierany był dawniej, a jak widzimy go dziś. Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami umalowani i ubrani w barwy narodowe, z flagami przemaszerowali w biało-czerwonym pochodzie. Dalsza część majówki to atrakcje patriotyczne „z przymrużeniem oka” przygotowane przez panów: Artura Szarycza, Tomasza Mielczarka i Macieja Hope czyli: sportowy tor przeszkód, malowanie symboli narodowych na szkolnym placu, patriotyczny zjazd na wspólnych nartach, tworzenie hymnu kibica i quiz patriotyczny. Ostatnim zadaniem były strzały do bramki pod nazwą „Strzelam jak Lewandowski”. Na koniec był grill, kiełbaski, napoje i miła atmosfera. Dziękujemy Radzie Rodziców i wszystkim osobom, które pomogły w organizacji imprezy. Zapraszamy na trzecią już majówkę za rok.

Maciej Hope