Konkurs Recytacji Poezji Niemiecko- i Anglojęzycznej

12 lutego 2018r. uczennice naszej szkoły po raz kolejny wzięły udział w Konkursie Recytacji Poezji Niemiecko- i Anglojęzycznej dla Szkół Gimnazjalnych zorganizowanym przez nauczycieli Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie.

Pod opieką nauczycielek języka niemieckiego, p. Moniki Pakmur, i angielskiego – p. Agnieszki Szafraniec, każda z dziewcząt przygotowała recytację jednego wiersza z literatury angielskiej lub niemieckiej. I tak: Honorata Kasprzyk i Rozalia Walasek zaprezentowały Das Huhn und der Karpfen i Hund und Katze z repertuaru niemieckojęzycznego, a Weronika Brzezina i Aleksandra Dydyna – Little Red Riding Hood and the Wolf oraz Time in a bottle autorów anglojęzycznych. Wysiłek włożony w ćwiczenie wymowy i interpretacji opłacił się. Honorata zajęła III miejsce w kategorii języka niemieckiego, Weronika – wyróżnienie w kategorii języka angielskiego. Gratulujemy.

Agnieszka Szafraniec

GALERIA