Jesienne oddawanie krwi w Kopnicy

Mamy za sobą kolejną akcję oddawania krwi. Odbyła się 11.09.2016r w Zespole Szkół nr 4 w Kopnicy. Jak zwykle o godz. 9:00 pod szkołę zajechał czerwony autobus z niesamowitą ekipą na pokładzie. Wszyscy, którzy się zgłosili, zostali zarejestrowani i mieli szansę na podzielenie się cząstką siebie. Udało się to 40 krwiodawcom, o których w szczególny sposób zadbali organizatorzy.

IV KOPNICKA ZBIÓRKA KRWI 48Dzięki ofiarności Sołectwa Kopnica, wielu jego mieszkańców, wszyscy zostali poczęstowani pyszną grochówką, kiełbaską i ziemniaczkami z ogniska. Ci którzy wolą inne smaki, mogli degustować pyszne ciasta upieczone przez rodziców i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 4 w Kopnicy. Wśród osób, którym udało się tego dnia oddać krew, rozlosowano atrakcyjne nagrody, ufundowane przez wielu hojnych sponsorów (p. poniżej). W trakcie imprezy panowała bardzo miła atmosfera. W szkolnej sali gimnastycznej każdy  krwiodawca witany był  gromkimi brawami. Dzieci, które wraz  rodzicami przybyły na akcję  mogły pobawić się w przygotowanym dla nich  kinder kąciku. W akcji wziął udział prezes Darłowskiego Klubu HDK PCK w Darłowie pan Artur Hora. Wygłosił on prelekcje na temat funkcjonowania honorowego krwiodawstwa w Polsce. Przedstawił zasady członkostwa w klubie HDK, uprawienia krwiodawców. Szczegółowo odpowiadał na wszystkie pytania.

Akcję zorganizowała Rada Rodziców działająca przy szkole w Kopnicy. Jej inicjatorką była p. Jolanta Janicka, która włożyła w nią całe swoje serce i wiele energii. Czwarty  raz zorganizowała przyjazd krwioautobusu, znalazła sponsorów, zaangażowała do pomocy  wielu ludzi dobrej woli.

Organizatorzy dziękują  wszystkim bohaterom tego dnia: krwiodawcom, osobom, które pomagały przy organizacji imprezy, szczególnie rodzicom, nauczycielom, darczyńcom i szkolnemu Wolontariatowi. Było ich tak wielu, że nie sposób wszystkich wymienić z imienia i nazwiska. Praca i zaangażowanie tych osób pokazuje jak wiele można wspólnie zrobić.

Kolejna akcja planowana jest na grudzień 2016. Każdy jest mile widziany, zapraszamy!

Renata Nowicka

GALERIA

 

Sponsorzy:
Bałtycki Bank Spółdzielczy w Darłowie,
Urząd Gminy Darłowo,
Violetta i Waldemar Bonk,
Jolanta i Łukasz Janiccy,
Wiesław Moskwa,
Jacek Szulc,
Justyna Fornal,
Małgorzata Moczybroda,
Sołectwo Kopnica,
Piekarnia Marian Góral,
Justyna Osses,
Drogerie Jaśmin Darłowo,
Casa Nostra,
Hotel Lidia,
Zakład Fryzjerski Agnieszka Wilawer