Drugie „Kopnickie darowanie krwi”

Przesądni twierdzą, że piątek trzynastego to wyjątkowo pechowe zestawienie. Na szczęście nie można tego powiedzieć o niedzieli trzynastego. To właśnie w niedzielę 13 marca br. w Zespole Szkół nr 4 w Kopnicy odbyła się kolejna akcja oddawania krwi. O godz. 9:00 przed Mobilnym Punktem Pobory Krwi ustawiła się kolejka, która nie miała końca. Kilka osób musiało odejść z kwitkiem, ponieważ można było zarejestrować tylko 55 osób. I właśnie tyle miało szansę oddać krew. Nie wszystkim jednak dopisało szczęście. Dotacji poddało się 47 osób, które oddały ponad 20 litrów krwi – skarbu ratującego życie. Wynik zaskoczył wszystkich: krwiodawców, organizatorów oraz obsługę autobusu RCKiK Słupsk.

Krew daje życie II 09Każdy, kto odwiedził w niedzielę trzynastego Zespół Szkół Nr 4 w Kopnicy został ugoszczony pysznymi rogalikami, babeczkami, ciastem, kawą i herbatą. Pomyślano również o najmłodszych. Dla nich gospodarze zorganizowali specjalny kącik, w którym miło spędziły czas pod czujnym okiem fachowców. Dodatkową atrakcją była możliwość zakupu pięknych ozdób wielkanocnych, wykonanych przez podopiecznych okolicznych świetlic wiejskich.

Krew daje życie II 18

Wśród osób, którym udało się tego dnia oddać krew, rozlosowano atrakcyjne nagrody, ufundowane przez ludzi o Wielkich Sercach.

Organizatorzy dziękują z całego serca Wszystkim bohaterom tego dnia czyli: krwiodawcom, osobom, które pomagały przy organizacji imprezy, rodzicom, nauczycielom i darczyńcom. Razem można „przenosić góry”. Kolejne „Kopnickie darowanie krwi” planowane jest na czerwiec 2016.

Już dziś serdecznie zapraszamy!

GALERIA