Dzień języków obcych

W dniu 19 grudnia szkoła w Kopnicy na pewien czas zmieniła się w barwną krainę wypełnioną przez postaci z bajek i baśni.

Wszystko za sprawą dnia języków obcych, który w tym roku odbył się pod hasłem „W krainie baśni.” Wydarzenie zostało zorganizowane przez Agnieszkę Szafraniec, nauczycielkę języka angielskiego oraz Monikę Pakmur, nauczycielkę języka niemieckiego. Uczniowie klas IV, V, VI i VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum, wspierani przez wychowawców, przygotowali programy artystyczne składające się ze scenki z wybranej bajki / baśni oraz piosenki.

Komisja oceniająca w składzie: Dyrektor Szkoły – Rafał Kosowski, Wicedyrektor – Barbara Nalepa ora nauczycielka religii – Izabela Drapińska-Walasek jednogłośnie postanowiła przyznać wszystkim klasom maksymalną liczbę punktów ze względu na wysoki i wyrównany poziom, jaki został zaprezentowany. Uczniowie wzięli również udział w quzie językowym sprawdzającym wiedzę ze znajomości bajek i baśni. Do zadań uczniów należało między innymi wskazanie prawidłowo tytułów bajek / baśni w języku angielskim i niemieckim czy rozpoznanie bajki / baśni na bazie usłyszanego fragmentu muzycznego. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zabawie, nie zabrakło ducha rywalizacji, ale i współpracy. W konkursie I miejsce zajęła klasa V, II miejsce – klasa II gimnazjum oraz III miejsce – klasa VI. Nagrody dla zwycięzców ufundowała Szkolna Rada Rodziców oraz Magdalena Miszke, Dyrektor Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

GALERIA